Analogové hry k rozvoji podnikavosti


Deskové hry a simulace


Cashflow

... hra od Roberta Kiyosaki je zaměřena na investice a tvorbu pasivního přijmu. Hráči také pracují s domácím rozpočtem a základními výkazy. Existuje i verze pro děti od 10 let, jinak je hra vhodná zejména pro středoškoláky a mladé dospělé. 

Finanční svoboda

... hra zaměřená na české prostředí a klasické finanční produkty - prožijete 30 let života jedné rodiny. Je vhodná pro všechny od 14 let.

Simulace Start-up Business

... komplexní simulace malé výrobní firmy seznamuje hráče s firemními procesy, obchodem, marketingem a finančními toky. Vhodný nástroj pro ekonomické vzdělávání i rozvoj podnikavosti - pro žáky ZŠ, mladé dospělé i rozvoj učitelů.


Karetní hry


Fantastické karty Imaglee

... kreativní karty, které rozvíjí tvořivost, podnikavost i matematickou gramotnost. Vhodné pro všechny věkové skupiny. 

Hra na obchod

Hra je primárně určena pro výuku finanční gramotnosti na nižším stupni, což v praxi znamená lepší orientaci a manipulaci s penězi, získání povědomí o běžných cenách, příjmech a výdajích. Hra může někdy při výuce nahradit pracovní sešity. 

Karetní hra Naživo!

Karetní hra \"Naživo!\", ve které hráči za svou postavu prožívají celý její život, je určená pro 1 – 6 hráčů. Každý si může vyzkoušet dopady různých důležitých životních rozhodnutí, ať už se týkají vzdělání, zaměstnání, podnikání, nákupu či pronajímání nemovitostí, pojištění a v neposlední řadě i volného času a zábavy. 


Komunikační hry


Povídačky u kasičky

komunikační hra, na jejíž tvorbě jsme spolupracovali